کاربرد سونوگرافی در دوران بارداری

کاربرد سونوگرافی در دوران بارداری

کاربرد سونوگرافی در دوران بارداری بسیار آشکار است . در حقیقت دوران بارداری یکی از دورانی است که نیاز به مراجعات مکرر به رادیولوژیست و متخصص سونوگرافی دارد . در دوران بارداری سونوگرافی های مختلفی استفاده می شود ،از جمله سونوگرافی معمولی ،سونوگرافی ترانس واژینالی ،سونوگرافی سه بعدی ،سونوگرافی چهار بعدی یا متحرک و … با کمک هر یک از این سونوگرافی ها می توان اطلاع دقیقی از وضعیت جنین و سلامت مادر به دست آورد .

بیشت مراجعین از دکتر آزاده مکری در رابطه با تعداد سونوگرافی های لازم در طول دوران بارداری سوال می پرسند . باید گفت انجام بیش از اندازه سونوگرافی به هیچ وجه تجویز نمی گردد . یک خانم باردار که بارداری نرمال و طبیعی دارد لازم است تا حداقل 4 مرتبه سونوگرافی انجام داده باشد تا سلامت جنین تخمین زده شود ،اگر در طی این بررسی ها و آزمایشات اختلالی مشاهده شود برای بررسی های بیشتر انواع سونوگرافی تجویز می شود .

کاربرد سونوگرافی در دوران بارداری

کاربرد سونوگرافی در دوران بارداری

اولین مرحله سونوگرافی به منظور بررسی بارداری داخل رحمی و یا خارج رحمی انجام می شود ،اگر نتایج این سونوگرافی کاملا نرمال باشد لازم است تا سونوگرافی مرحله دوم در هفته 12 بارداری انجام شود .

مرحله سوم سونوگرافی بعد از هفته 12 بارداری در هفته 22 بارداری می باشد این سونوگرافی هم کمک بسیاری در بررسی سلامت جنین دارد و در آخر می توان گفت مرحله آخر سونوگرافی در هفته 32 بارداری برای مادر تجویز می گردد.

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744

 

دکتر آزاده مکری ممکن است در طول بارداری انجام سونوگرافی NT ،سونوگرافی سه بعدی و .. را با توجه به شرایط بیمار تجویز می کنند .

امکان انجام سونوگرافی در مطب پزشک ،کلینیک و بیمارستان وجود دارد ،ممکن است سونوگرافی در هر یک از مکان های ذیل انجام شود .

لازم به ذکر است که بهتر است قبل از انتخاب مکان مناسب سونوگرافی به موقعیت ، اصول بهداشتی و تجهیزات دیگر توجه باشید . انتخاب مناسب و دقیق سونوگرافی می تواند در صحت نتایج تاثیر بسزایی داشته باشد . مرکز سونوگرافی در شهرک غرب  دکتر آزاده مکری ،تمام آزمایشات و سونوگرافی با استفاده از تجهیزات مدرن انجام می شوند که نتایج آن از صحت بالایی بر خوردار می باشند

 

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =