مراقبت های بعد از زایمان

مراقبت های بعد از زایمان

ایا می دانید مراقبت بعد از زایمان چقدر مهم است؟

بعد از زایمان چقدر به استراحت نیاز است؟

و سوالات از این قبیل که می تواند برای مادر بسیار مهم باشد. در این مقاله می توانید جواب بخشی از این سوالات را بیابید.

بعد از تولد کودک، در جسم و روح مادر تغییرات عمده رخ می دهد . از گذشته تا به امروز دوره ای را برای مادر در نظر گرفته اند که پزشک متخصص زنان تاکید دارد حتما در این دوره مراقبت های لازم برای مادر صورت گیرد.

ماساژ رحمی بعد از زایمان

زمانی که زایمان با موفقیت انجام شود و هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد در دو ساعت اول زایمان تحت کنترل قرار می گیرند و معمولا در این زمان ماساژهایی روی شکم داده می شود که به آن ماساژهای رحمی گفته می شود . اگر چه این کار کمی دردناک می باشد اما تاثیر خوب در سلامت دارد و باعث می شود خون از داخل رحم خارج شود و از لخته شدن خون جلوگیری کند.

مراقبت بعد از زایمان

مراقبت بعد از زایمان

زمان استراحت بعد از زایمان

دوره های استراحت مادر را به مدت شش هفته دانسته اند و در این شش هفته توصیه هایی توسط دکتر زنان ذکر می شود که باید انجام شود تا عوارض بعد از زایمان برای مادر پیش نیاید.

نکته مهم بعد از زایمان

در ساعات اولیه زایمان، حتما با کمک مراقبان کمی راه بروند این راه رفتن خیلی به مادر کمک خواهد کرد که از عوارض گوارشی مثل یبوست و یا عوارض مثانه، مثل احتباس ادار جلوگیری شود و از مهمترین مواردی که می توان به آن اشاره کرد از لخته شدن خون جلوگیری می کند . این عوامل در سلامت مادر بسیار اهمیت دارند.

خوردن غذا بعد از زایمان سزارین

در ساعات ابتدایی بعد از زایمان، از مواد غذایی که نفخ معده به وجود می آورند باید خودداری شود و تا زمانی که مادر احساس گرسنگی نداشت نباید شروع به خوردن غذا کند زیرا باعث نفخ زیاد می شود که با عوارض برای مادر همراه است. مایعات برای این زمان مناسب است. این دسته از مادران می توانند بعد از هوشیاری با هماهنگی متخصص زنان، خوردن غذا را شروع کنند.

خوردن غذا بعد از زایمان طبیعی

معمولا بعد از زایمان طبیعی اگر عارضه ای نداشتند بعد از دو ساعت می توانند شروع به غذا خوردن کنند.

مادران با زایمان طبیعی بدانند

مادر بعد از زایمان طبیعی اگر در دفع ادار دچار مشکل بود و یا نمی توانست روی باسن به خوبی بنشیند و یا خونریزی زیاد داشت ، حتما باید پزشک متخصص زنان خود را در جریان قرار دهد. داشتن درد و سرگیجه در ساعات اولیه بعد از زایمان طبیعی است.

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان  هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید : 44048016

مادران با زایمان سزارین بدانند

مادرانی که سزارین شدن باید بدانند که بعد از یک ماه و نیم، نخ های بخیه داخلی جذب می شوند . اگر چه در این مدت می توانند فعالیت روزمره خود را داشته باشند اما در این زمان نباید به هیچ وجه اجسام سنگین بلند کرده و یا رانندگی کنند.

نتیجه گیری

توجه به سالم بودن، جسم و روح مادر آنقدر مهم است که این سلامت در ارتباط مادر با کودک هم تاثیر مستقیم می گذارد. مواردی که برای مراقبت های بعد از زایمان گفته می شود در این جهت تاکید می شود.

تنگ کردن واژن

لابیاپلاستی

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =