روشهای تنگ کردن واژن

واژن خاصیت الاستیسیته و کشسانی دارد، اما به مرور زمان، با افزایش سن و بعد از زایمان، از میزان این خاصیت کاسته و دیواره واژن شل می شود. داشتن شرکای جنسی متعدد نیز از دیگر علل گشاد شدن واژن می باشد. جراحی تنگ کردن واژن می تواند یکی از روش های موثر در بهبود این عارضه باشد.

گشاد شدن واژن روند طبیعی افزایش سن است و برای تمامی خانم ها اتفاق می افتدما این مورد را بهتر است در نظر داشته باشید که همیشه، تنگ بودن واژن اتفاق خوب و خوشایندی نیست، تنگ بودن زیاد واژن می تواند منجر به بروز درد حین رابطه جنسی شود.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

علت گشاد شدن واژن

در طول رابطه جنسی، عضلات و ماهیچه های واژن به طور طبیعی شل می شوند، حال اگر خانمی از لحاظ فیزیکی و روانی برای این کار آماده نباشد، عضلات واژن شل نمی شوند و زن به مشکل برخواهد خورد. حتی تنگ بودن واژن نیز می تواند باعث بروز واژینیسموس و یا ترس از برقراری رابطه جنسی شود.

معمولا تغییر اندازه واژن از 40 سالگی به بعد خود را نشان می دهد، آن هم به این خاطر که از این سن به بعد خانم ها در نزدیکی یائسگی هستند و سطح هورمون استروژن در بدن کاهش می یابد. از جمله عوارض کاهش استروژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نازک شدن دیواره واژن
  • خشک شدن واژن
  • کاهش الاستیسیته و خاصیت ارتجاعی

خانم هایی که از گشاد و شل شدن واژن خود رضایت ندارند، می توانند روش های زیر را دنبال کنند:

تنگ کردن واژن با جراحی

تنگ کردن واژن با جراحی که اصطلاحا پرینورافی نام دارد، روشی است که با بازسازی عضلات و ماهیچه های دهانه واژن، و هم چنین تغییر اندازه دهانه واژن کمک می کند. پرینورافی نه تنها باعث کاهش حساسیت حین رابطه جنسی می شود، بلکه باعث افزایش میل جنسی نیز خواهد شد.

پس می توان گفت، پرینورافی شیوه جراحی است که علاوه بر تنگ کردن واژن ، تغییری در میزان حساسیت و میل جنسی ایجاد نمی کند. در این روش، برش های V شکل در دیواره خلفی واژن ایجاد می شود، سپس هر گونه اسکار ناشی از جراحی های قبلی نیز برداشته خواهد شد. در این روش، که با برداشته شدن لایه های اضافی واژن نیز همراه می باشد، دیواره تنگ تر خواهد شد.

گشاد شدن دهانه واژن می تواند منجر به بروز علائم و اختلالاتی مانند بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، و کاهش میل جنسی شود، پرینورافی به رفع چنین اختلالاتی کمک می کند.

دوره نقاهت جراحی تنگ کردن واژن به این صورت است که فرد بایستی به مدت یک ماه تا شش هفته از رابطه جنسی خودداری کند. و بعد از گذشت یک هفته از جراحی، فرد می تواند به محل کار خود برگردد.

گشاد شدن واژن روند طبیعی افزایش سن است و برای تمامی خانم ها اتفاق می افتد، و راه هایی جهت تنگ کردن واژن وجود دارد.دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان، زایمان و نازایی با بهره گیری از روش های نوینی به انجام جراحی تنگ کردن واژن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188263428 و 02188263953 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر مونالیزا تاچ (MonaLisa Touch)، روشی ایمن و موثر است که در تنگ کردن واژن کاربرد دارد. در این روش، لیزر مستقیما به لایه های سطحی و اپی تلیومی واژن تابانده می شود، تا علاوه بر تحریک کلاژن سازی و تولید مجدد بافت، روند خونرسانی به این نواحی نیز بهبود یابد. در زیر عکسی از تنگ کردن واژن با لیزر را مشاهده می فرمائید.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ، از جمله روش هایی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از نخ، روشی است با کمترین میزان تهاجم که به صورت سرپایی انجام می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

از آن جایی که در این روش، از نخ های جاذب استفاده می شود، نتایج طولانی را نیز به همراه دارد. دوره نقاهت نیز به این صورت است که بهتر است فرد برای مدتی از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین دوری کند.

تکنیک RF

RF ، یکی از روش های موثر در تنگ کردن واژن می باشد، که بافت های داخلی و خارجی واژن را نیز تنگ می کند. در نتیجه، به بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و جوانسازی واژن نیز کمک می کند.

یکی از اقداماتی که به تقویت عضلات واژن کمک می کند، تمرینات لگنی است که با عنوان تمرینات کگل نیز شناخته می شوند. این قبیل تمرینات در درمان مواردی هم چون بی اختیاری ادرار، نیز موثر می باشند. نحوه انجام این تمرینات به این صورت است:

  • ابتدا فرد بایستی بر روی سطحی صاف دراز بکشد.
  • سپس، عضلات کف لگنی باید تنگ و سفت شوند، بهتراست فرد به مدت 5 ثانیه در همین حالت بماند، و سپس عضلات را رها کند.
  • این حرکات بایستی چندین بار در طول روز تکرار شود.

نداشتن درد حین درمان، دوره نقاهت بسیار کوتاه، و نبود هر گونه عوارض جانبی از جمله مزایای روش هایی است که در بالا به آن ها اشاره شد، به خصوص روش های غیر جراحی. تنها ممکن است جهت رسیدن به نتایج مطلوب، درمان در چند جلسه انجام شود.

برچسب گذاری توسط , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =